Rondreis Oman
10 x tips
10 plekken in Oman om te ontdekken met kleine kinderen
Rondreis Oman! Oman is een nog onontdekte parel in het Midden- Oosten. Geen massa toerisme, veel rust en schitterende natuur, daarnaast ook goede voorzieningen en het land is netjes en schoon. Alle facetten die meewegen in een passende bestemming voor reizen met kleine kinderen. Een rondreis Oman heeft voor ieder wat wils. Mooie natuur, ruige bergen en prachtige steden. Ga je mee op ontdekking? Lees hier 10 x tips voor een rondreis door Oman.

1. Muscat
Een schone stad, dat is het geen ons als eerste opvalt. De wegen zijn ruim en er is flink geïnvesteerd in de mooie gebouwen en de goede infrastructuur. Het ziet er vooral heel erg groen uit. Veel beplanting en mooie onderhouden parken.
Als je richting de vismarkt gaat kun je goed je auto parkeren om naar de Muttrah Souq te gaan. Hier vind je traditionele kleding en er is voldoende te bekijken. Van wierrook tot eten en kruiden. De wandeling van de vismarkt (parkeerplaats) naar de Souq is al een feestje. Het centrum ligt aan een baai en je kan heel ver kijken.
Naast het bezoek aan de Souq is het een aanrader om de Sultan Qaboos Moskee te bezoeken in Muscat. Ook hier kun je gemakkelijk parkeren. Zorg ervoor dat je huid bedekt is (draag een lange broek/jurk en schoenen. Mannen moeten ook bedekt zijn tot de polsen en de enkels. Vrouwen dragen een hoofddoek. Deze Moskee is de grootste van heel Oman. We stonden dan ook met open mond te kijken bij het betreden van de Moskee. Het is heel leuk om rustig overal te gaan kijken.


2. Bimmah Sinkhole
Een leuke tussenstop tijdens je rondreis Oman als je richting Wadi Shab gaat vanuit Muscat. De Bimmah Sinkhole is zeer goed te bereiken en een gaaf onderdeel van je rondreis Oman. Deze bijzondere krater bevat helderblauw water en kan je in zwemmen. Als je aan komt lopen zie je het al vrij snel, het is er erg groot en met een blauwe trap kan je naar het water toelopen. Een bijzonder natuur fenomeen als je het ons vraagt.

3. Wadi Shab
Wij overnachten in Tiwi en vanuit daar is het een klein stukje met de auto richting Wadi Shab. Met een bootje word je naar de overkant gebracht en vanaf daar start de wandeling. Met kinderen doe je er langer over omdat er ook geklommen moet worden. De wandeling is goed te doen en brengt je langs een hele mooie kloof. De uitzichten raak je nooit op uitgekeken en de eerste plek waar je kan zwemmen is erg mooi. Ook geschikt voor kleine kinderen, omdat het water geleidelijk dieper wordt. Er is genoeg te spelen met kleine visjes en met steentjes. Je loopt daarna dezelfde route weer terug richting de auto waar je auto nauwlettend in de gaten gehouden wordt door geiten.


4. Sur
Vanuit Wadi Shab rij je gemakkelijk richting Sur. Sur kenmerkt zich door de vele boten (Dhow). Er bevindt zich zelfs een fabriek waar je een kijkje kan nemen hoe de traditionele Dhow boten worden gemaakt. Bijzonder om te zien hoe deze mensen aan de boten werken en alles met de hand mooi maken. Wat Sur voor ons ook kenmerkt is de witte oude stad met zijn mooie opvallende vuurtoren. Toen wij er waren was het er nog erg rustig. De vuurtoren heeft een schitterende zandkleur met een lichtblauwe glinstering op de top. Sur zelf is een gezellig stadje om te ontdekken en je hebt er genoeg verse vis te eten! Een mooie toevoeging voor je rondreis Oman.

Bekijk hier leuke tours die je in Oman kunt doen:
5. Wadi Bani Kalid
Naast Wadi Shab heb je nog een hele mooie Wadi en dat is Wadi Bani Kalid. De route er naar toe is al schitterend te noemen. Eenmaal aangekomen op de parkeerplaats is het een kleine wandeling naar het eerste gedeelte waar je zwemmen kan. Wij liepen zelf eerst door (volg de vlaggetjes van Oman) dan vind je de 2e zwemplaats. Het water is heerlijk warm en de knderen vermaken zich hier ook erg goed. De uitzichten zijn erg mooi en als je vroeg bent heb je kans dat je het water hier voor jezelf hebt. We zijn ook naar de Cave toegelopen, maar dat was best een wandeling en het was het uiteindelijk niet waard. Het uitzicht onderweg was wel heel mooi. Tip: draag waterschoenen. Je moet hier vaak het water over steken.


6. Wahabi Sands
Een groot gedeelte van Oman bestaat uit woestijn. De bekendste woestijn onder toeristen zijn de Wahabi Sands. Het zand is hier prachtig oranje, heel erg zacht en heel erg dun. Voor de kinderen een feestje om in te liggen en om mee te spelen. Wij hadden een mooi dessert kamp gevonden (er zijn er genoeg) en sliepen een nacht in deze mooie woestijn. Maakten de middag nog een safari met een jeep en bekeken de zonsondergang. Genoten van een diner in de woestijn en reden met onze 4×4 nog rond op ons eigen houtje. Zonder 4×4 kom je echt heel snel vast te zitten en is het absoluut niet aan te raden om in de woestijn te rijden. Zelfs met een 4×4 is het oppassen geblazen.

7. Nizwa
De stad van de gebakken potten, zo noemde onze oudste dochter deze stad. Nizwa is bekend van de geitenmarkt op vrijdag ochtend vroeg, maar heeft zo veel meer te bieden. Er zijn verschillende Souqs om te bezoeken (vlees Souq, vis Souq, Groente Souq) en heeft een heel gezellig centrum met leuke koffie hotspots. In het mooie stadscentrum bevindt zich ook het Nizwa fort. Een groot fort wat prachtig omheind is en waar je uren rond kan dwalen. Ook heeft het fort een hele leuke tuin waar allemaal dieren zijn (dit was voor de kinderen erg leuk). Het fort is goed te bezoeken vroeg in de ochtend of de namiddag. Bezoek ook de rooftop terrasjes, voor een lekkere cappuccino.

8. Al Hamra
Wat is het hier groen. Overal palmbomen, bomen, grasvelden en als je hier aan komt rijden voel je direct de rust die Nizwa niet kent. Al Hamra hadden we geen verwachting van, maar wat is het een feestje om hier rond te wandelen. De kinderen konden in alle rust alles ontdekken, want er was weinig verkeer en je kan hier heerlijk wandelen. We vonden het een plek die nog niet ontdekt is bij de toeristen. Het leuke was dat we hier sliepen in een oud klei huis wat helemaal is gerenoveerd. Er zijn meerdere te vinden in Al Hamra en dit is voor kinderen een leuke ervaring.

9. Misfat al Aberyeen
Ook een heel groen dorp maar dit dorp heeft meer reliëf. Je zal dus ook meer moeten klimmen en de routes zijn vooral over irrigatie kanalen. We vonden het eerst lastig om de route te vinden maar als je het eenmaal hebt gevonden kan je hier erg leuk rondwandelen. Er zijn veel kikkers en de uitzichtpunten zijn echt de moeite waard. Ook zijn er leuke koffie hotspots en plekken waar je lekker kunt ontbijten (met mega mooi uitzicht), wij waren er dan ook vroeg in de ochtend en vermaakten ons hier prima een aantal uurtjes voor we door gingen rijden richting de Jebel Shams.

10. Jebel Shams
Om naar de Jebels Shams toe te rijden is het aan te raden gebruik te maken van een 4×4. De weg ernaar toe is namelijk onverhard en soms erg hobbelig. In het dorp zelf is er wel een verharde weg. Jebel Shams bevat verschillende accommodaties en voor elke prijs is er iets te vinden. De uitzichten zijn erg mooi en je zal ook geregeld je auto even aan de kant parkeren voor een aantal mooie fotos. Het wordt hier niet voor niks de Grand Canyon van het midden oosten genoemd.
De bekende wandeling die je hier kan maken is de Balcony walk. Je loopt een route langs de wanden van de bergen. Dit klinkt heel spannend maar viel reuze mee. Het is wel belangrijk om rekening te houden dat je de route loopt en de terugweg dezelfde route moet afleggen. Het is best wel klimmen en tussendoor zijn geen toiletten of voorzieningen. Wel zijn er rustplekken en kan je genieten van al het moois wat Oman rijk is!

Boek via deze linkjes:
Om het jou makkelijk te maken, heb ik hieronder een overzichtje gemaakt van al mijn favoriete websites waar ik graag boek of reisartikelen koop. Gebruik je één van deze linkjes, dan ontvang ik een kleine vergoeding en het kost jou helemaal niets extra natuurlijk!

Meer weten over Oman?
Ben je enthousiast geraakt over dit prachtige land en wil je ook een rondreis door Oman maken? Ik kan een route voor je uitstippelen met tips, accommodaties en activiteiten die bij jouw wensen passen. Oman is wellicht niet een land waar je meteen aan denkt of veel over weet. Vraag hier jouw persoonlijke reisplan aan voor Oman of een andere vakantiebestemming waar jij graag naar toe wilt. En wil je meer leuke inspiratie zien over reizen met kinderen? Thijs & Imara gaan regelmatig op pad met hun dochters, je kunt hun avontuurlijke reizen volgen op hun instagram @globedochters

Hi. Globedochters hier,
Een avontuurlijk gezin dat geniet van andere culturen en omgevingen. Wij zijn Thijs & Imara en samen met onze 'GlobeDochters' Nora-Lynn en Juliëtte, hopen wij anderen te inspireren om na het krijgen van kinderen de wereld te blijven
ontdekken. Wij zijn een gezin dat bij de eerste ochtendzon, door de kinderen, naast het bed staan en dan gelijk met energie voor tien op pad gaan, want we willen op avontuur! Volg ons op Instagram @globedochters
Ik ben Renee, jouw reiscoach en ik raak nooit uitgepraat over reizen. Omdat jij een zorgeloze reis verdient, zet ik mijn uitzoektalent en reiservaring in om jou te helpen met het plannen van jouw reis.
Reislustige groetjes,
Renee

Download hier jouw gratis reisgids

Wat te zien en doen in Tirana: 10 x tips!
Ontdek de top 10 tips voor wat te zien en doen in Tirana, de bruisende hoofdstad van Albanië. Verken de historische bezienswaardigheden.

Ervaar de ultieme vakantie bij de Leistert
Ervaar de ultieme vakantie bij de Leistert, met perfecte accommodatie, faciliteiten en natuur. Ontdek hier meer over dit leuke vakantiepark.

Wat te doen in Valladolid Mexico
Wat te doen in Valladolid, Mexico? Lees er alles over in deze mini gids. Ontdek de leukste dingen om te doen, tips voor in en om de stad.